Blog

Peruki naturalne — co warto o nich wiedzieć?

przez 16 maja 2023 Bez komentarzy

Peruki naturalne wykonywane są z ludzkich włosów poddanych specjalnej obróbce. Takie kosmyki stanowią świetną imitację prawdziwych fryzur, dzięki czemu doskonale nadają się dla osób mających problem z łysieniem z powodu wieku, genów czy stresu albo będących po chemioterapii. Jednak niektórych odstrasza nieco ich cena. Dlaczego peruki naturalne kosztują więcej niż syntetyczne i co jeszcze warto wiedzieć na ich temat?

Czym charakteryzują się peruki naturalne?

Najdroższe peruki naturalne powstają z włosów dziewiczych, czyli takich, które nie były nigdy poddawane farbowaniu ani innym zabiegom, mogącym zniszczyć strukturę. Ich cena wynika z faktu, że takie pasma dość trudno uzyskać – przykładowo kosmyki z krajów europejskich pochodzą wyłącznie z dobrowolnych darowizn dokonywanych w salonach fryzjerskich albo ścinanych podczas specjalnych wydarzeń charytatywnych. Zazwyczaj mają kolory takie jak odcienie czerni, brązu, rudego oraz blondu, jakie z natury występują u ludzi, chociaż niektóre peruki naturalne są farbowane w procesie produkcji, aby wyrównać ich zabarwienie lub przeciwnie, dodać do nich modne koloryzacje – przykładowo pasemka czy ombre.

Pielęgnacja peruki z naturalnego włosia

Peruki z prawdziwych włosów, podobnie jak naturalne kosmyki wyrastające z głowy, należy regularnie poddawać pielęgnacji. Trzeba pamiętać o:

  • ręcznym myciu w letniej wodzie (ok. 40 stopni Celsjusza), 
  • używaniu specjalnych szamponów i balsamów,
  • delikatnym rozczesywaniu suchych pasm po każdym umyciu,
  • pozostawianiu peruki do wyschnięcia na odpowiednim stojaczku.

Dodatkowo można również używać olejków, mgiełek czy innych preparatów przeznaczonych do wyrobów z prawdziwych włosów. Zadbana peruka z naturalnego włosia będzie nie tylko pięknie się prezentować, ale też może posłużyć dłużej niż syntetyczne akcesoria na głowę.

Peruki naturalne z naszego sklepu internetowego

W naszym sklepie internetowym (a także punkcie stacjonarnym w Krakowie) oferujemy Klientom szeroki wybór naturalnych peruk. Wierzymy, że wśród wielu odcieni oraz długości wyrobów z prawdziwych włosów każdy może znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Proponujemy zarówno damskie, jak i męskie artykuły. Większość z nich to peruki medyczne, czyli mające specjalne certyfikaty, które potwierdzają wykonanie produktów z delikatnych, bezpiecznych dla skóry materiałów. Dokładamy wszelkich starań, by każde zamówienie dotarło do adresata możliwie najszybciej. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą!