REFUNDACJA NFZ

serdecznie zapraszamy do zapoznania się z najnowszymi produktami w naszym sklepie

Informacja dotycząca refundacji
Peruki oraz protezy piersi, traktowane są przez Narodowy Fundusz Zdrowia na tych samych zasadach co urządzenia rehabilitacyjne. Można więc ubiegać się o zrefundowanie ich zakupu.

Tak samo jak osobom pełnosprawnym nie przysługuje refundacja urządzeń rehabilitacyjnych, tak nie wszystkim osobom przysługuje refundacja na peruki i protezy.

Pierwszym więc krokiem, który należy postawić, będzie wizyta u lekarza onkologa, chirurga lub dermatologa. Wybór specjalizacji lekarza zależy od przypadłości pacjenta. Lekarz jest uprawniony do wypisania osobom tego wymagającym wniosku o refundację do Narodowego Funduszu Zdrowia.

O wniosek mogą ubiegać się osoby, które z przyczyn chorobowych utraciły pierś lub włosy. Refundacja również należy się osobom leczonym onkologicznie, które na skutek stosowanych metod leczenia, cierpią na problem wypadania lub osłabiania włosów.

Większość gabinetów lekarskich  zintegrowana jest z systemem NFZ i wydaje Pacjentom pełnowartościowe zlecenie z  nadanym unikalnym numerem.W tym przypadku nie trzeba zlecenia już potwierdzać w oddziale Narodowego Funduszu .Można udać się bezpośrednio  do perukarni  by tam   zrealizować wniosek. Gdyby jednak zdarzyło się tak ,że nie mamy  unikalnego numeru na zleceniu , wtedy możemy podejść do NFZ -Kraków ul.Wadowicka 8W  aby nam go nadano.Innym sposobem jest również  pozostawienie u nas zlecenia na zaopatrzenie i po  niedługim czasie odebranie go z nadanym numerem umożliwiającym  prawidłowa realizację.

Jak dokonać zakupu na wniosek NFZ?
Po pierwsze, wyjaśnienia wymaga wysokość kwoty refundacji.

Refundację Narodowego Funduszu Zdrowia należy traktować jak zniżkę na zakup produktów leczniczych. Nie jest to jednak zniżka procentowa, a kwotowa. Na dzień dzisiejszy, zniżka na peruki oraz protezy piersi wynosi 250 PLN, na protezy piersi 280 zł. Każdy produkt nie przekraczający kwot refundacji, Pacjent otrzymuje bezpłatnie. W przypadku produktów droższych, ich cena maleje o kwotę refundacji.

Prosimy jednak pamiętać, że nie każda peruka może być refundowana. Sprzedawcy jednak informują o możliwości refundacji.

Produkty refundowane są wyłącznie dostępne w sklepie  stacjonarnym.